Zarząd TP wobec pikiety związkowców

Zarząd Telekomunikacji Polskiej uważa, że wszelkie problemy pracownicze powinny być rozwiązywane poprzez dialog, negocjacje czy dyskusje z użyciem rzeczowych argumentów. Zarząd zapewnia, że w tym duchu były i są prowadzone rozmowy z partnerami społecznymi.

Zarząd Telekomunikacji Polskiej zapewnia, że podejmuje starania, żeby przy pogarszającym się otoczeniu biznesowym firmy zapewnić pracownikom należyty poziom wynagrodzeń, czego dowodem są m.in. tegoroczne podwyżki wynagrodzeń, własny 7-procentowy plan emerytalny, średnie wynagrodzenie w firmie na poziomie 150 proc. średniej krajowej, a także 18-miesięczna gwarancja pracy i odprawy dla odchodzących pracowników.

W tej sytuacji zdaniem Zarządu, nie ma uzasadnienia dla organizowania pikiety, szczególnie w trakcie prowadzonych negocjacji dotyczących sporu zbiorowego, a także rozmów prowadzonych w normalnym trybie konsultacji z 10 organizacjami związkowymi w TP.

Z drugiej strony, Zarząd TP rozumie zaniepokojenie pracowników związane z publicznymi zapowiedziami ewentualnego podziału firmy. W doniesieniach medialnych przedstawiane są wizje i doktryny niepotrzebnego podziału Telekomunikacji Polskiej, która i tak działa już pod ogromną presją regulacyjną.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.