Kierunkowy 45 - co to za numer?

Kierunkowy 45 - co to za numer? (pexels)

Gdy dzwoni do nas nieznany numer często po pierwszych cyfrach jesteśmy w stanie rozpoznać, czy jest to telefon komórkowy, czy stacjonarny. Niektóre prefiksy numerów stacjonarnych dobrze pamiętamy, jak np. +22 z Warszawy i okolic. Jednak początek numeru 45 jest dla wielu zagadką - nie kojarzy się z żadnym miastem, jako komórkowy wygląda dość niecodziennie, a może to numer zagraniczny?

Czy +48 45 to numer stacjonarny?

Polska podzielona jest na 49 stref numeracyjnych odpowiadających podziałowi na województwa, który obowiązywał do 1998 roku. Do każdej strefy przypisany jest dwucyfrowy prefiks, który należy wpisać przez numerem abonenta. Od 2006 roku nie ma potrzeby wpisywania na początku zera. O tym, jak dokładnie wygląda podział stref i jakie obowiązują numery kierunkowe w Polsce przeczytasz na stronie Numery kierunkowe do miast. Nie ma wśród nich strefy z numerem 45.

Mapa stref numeracyjnych w Polsce (worldGSM.pl)
Mapa stref numeracyjnych w Polsce (worldGSM.pl)

Czy +48 45 to numer komórkowy?

Jeszcze w 2019 roku w Polsce było zarejestrowanych prawie 53 mln kart SIM. Wyczerpywanie się puli numerów było dla operatorów niemałym ograniczeniem w rozwoju usług telekomunikacyjnych. Pod koniec 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że udostępni numery rozpoczynające się cyframi 45, co daje nawet 10 mln nowych numerów komórkowych. Masz nieodebrane połączenie od numeru rozpoczynającego się +48 45? Sprawdź na naszej stronie Kto dzwonił?, czy to przypadkiem nie automat dzwoniący, bądź wyłudzanie danych. 

Kierunkowy 45 - jaki to kraj?

Jeżeli numer, który rozpoczyna się cyframi +45 (lub 0045) ma następnie osiem cyfr, jest to numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego w Danii. Numery kierunkowe do wszystkich państw świata sprawdzisz na stronie Numery kierunkowe do państw.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.