Porady

Skorzystaj z bezpłatnej i fachowej wiedzy profesjonalistów. W tym dziale znajdziesz praktyczne i niezwykle cenne porady, dotyczące obsługi sprzętu oraz usług operatorów komórkowych. Przedstawiamy garść przydatnych informacji o urządzeniach mobilnych, które przybliżą Ci świat GSM. Sekcja zawiera podpowiedzi i wskazówki, niezbędne do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów ze smartfonami. Prezentujemy odpowiedzi na wiele pytań, które związane są z ofertami operatorów i poszczególnymi modelami telefonów.

Połączenie HD w telefonie

Połączenie HD w telefonie

Coraz większą uwagę zwracamy na jakość rozmów telefonicznych. Za sprawą nielimitowanych połączeń w ramach abonamentów coraz więcej czasu spędzamy na rozmowach telefonicznych, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i biznesowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano technologie, które znacząco poprawiają jakość nawiązywanych połączeń.

Grzegorz Maj 27.09.2022
TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

TOP5 aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

Niechciane połączenia - któż z nas nie mierzy się z tym problemem? Osób, z którymi raczej nie chcielibyśmy rozmawiać, może być wiele - począwszy od natrętnych telemarketerów, poprzez osoby, z którymi w danym momencie (lub w ogóle) nie chcemy mieć kontaktu, a skończywszy na oszustach, liczących na łatwy zarobek kosztem naiwnych. Najlepsze rozwiązanie jest tylko jedno: zablokować numery telefonów, których właścicielom do powiedzenia mamy tylko: "Nie chce mi się z tobą gadać!".

Luiza Głowik 20.09.2022
Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Smartfon jak każde inne urządzenie mobilne ma ograniczoną wbudowaną pamięć masową. Choć nowoczesne modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, coraz bardziej rozbudowane gry i aplikacje szybko ją zapełniają. Co zrobić, gdy zabraknie potrzebnego miejsca w smartfonie?

Grzegorz Maj 08.09.2022
Dual Sim w smartfonie – co warto o nim wiedzieć?

Dual Sim w smartfonie – co warto o nim wiedzieć?

Kilka lat temu wielu z nas było zmuszonych do korzystania z dwóch telefonów komórkowych. Problem dotyczył głównie przedsiębiorców i biznesmenów, którzy chcieli oddzielić telefon służbowy od prywatnego. Choć początkowo telefony z dual-sim były niszą na polskim rynku, aktualnie każdy producent ma w swojej ofercie kilka modeli obsługujących dwie karty sim.

Grzegorz Maj 08.09.2022
OK Google - jak z nim rozmawiać?

OK Google - jak z nim rozmawiać?

"Cześć, w czym mogę pomóc?" - tak wita wszystkich użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android Asystent Google. Poznaj swojego Asystenta Google i dowiedz się, jak może Ci pomóc w pełni wykorzystać potencjał Twojego smartfona!

Luiza Głowik 01.09.2022
Telefon dla seniora - nasze TOP5

Telefon dla seniora - nasze TOP5

Seniorzy potrzebują dobrego, niezawodnego i dopasowanego do ich potrzeb telefonu komórkowego. To przecież doskonały sposób na kontakt z bliskimi, okazja do poszerzenia horyzontów dzięki dostępowi do Internetu czy możliwość wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia. Jak znaleźć urządzenie mobilne, które da seniorowi te i inne możliwości? Odpowiedź i konkretne przykłady poniżej!

Luiza Głowik 01.09.2022