A Guided Tour dla iPhone

Apple udostępnił w Internecie 20 minutowy film prezentujący urządzenie łączące w sobie telefon komórkowy, szerokoekranowy odtwarzacz cyfrowy iPod z ekranem dotykowym - iPhone.

Sprzedaż telefonu komórkowego Apple'a rusza w Stanach już w tym tygodniu, ale wciąż nie wiadomo, kiedy iPhone pojawi się w Europie dlatego naszym zdaniem warto zobaczyć, co oferuje sygnowane logo „jabłka” urządzenie.

iPhone A Guided Tour [url=http://www.apple.com/iphone/usingiphone/guidedtour.html]do pobrania[/url]

iPhone jest reklamowane w amerykańskich stacjach telewizyjnych hasłem -
Nigdy nie byłem spodem. W styczniu, na premierze iPhone'a, szef Apple Steve Jobs zapowiadał, że telefon z jabłuszkiem trafi do Europy pod koniec tego roku. Wciąż jednak nie wiadomo, kto miałby zająć się jego dystrybucją. Apple napotyka poważny opór ze strony dużych operatorów sieci komórkowych, którzy nie chcą się zgodzić na stawiane przez koncern warunki. Przedstawiciele dwóch największych sieci Orange i Vodafone, którzy negocjują z Apple'em, w nieoficjalnych rozmowach skarżą się, że postawa Apple'a jest niebywale arogancka i że żądania są kompletnie nieusprawiedliwione bez względu na to, jak wielkim hitem jest ten produkt, pisze Gazeta wyborcza.

Informacje o kłopotach z wyborem europejskiego partnera dementuje szef Apple Europe Pascal Cagni. 15 czerwca w rozmowie z włoskimi dziennikarzami zapowiedział, że wbrew spekulacjom iPhone będzie dostępny na rynku europejskim tylko przy podpisaniu umowy z konkretnym operatorem sieci komórkowej. Nie chciał zdradzić, z którą siecią Apple będzie współpracować w Europie, dodaje dziennik.

Mimo nieporozumień na linii Apple - operatorzy komórkowi większość sieci z nich z niecierpliwością czeka na debiut iPhone'a. Sukces telefonu może przyczynić się do wzrostu zainteresowania konsumentów dodatkowymi funkcjami oferowanymi w telefonii nowej generacji. To z kolei przełoży się na wzrost przychodów producentów takich urządzeń, jak i operatorów sieci, konkluduje Gazeta.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.