Adam Glapiński nowym prezesem Polkomtela

Rada nadzorcza Polkomtela odwołała we wtorek Jarosława Bauca z funkcji prezesa i dyrektora generalnego Polkomtel, operatora sieci Plus i Sami Swoi i powołała na to stanowisko Adama Glapińskiego - poinformowała rzeczniczka spółki Elżbieta Sadowska.

„Zadaniem nowego kierownictwa firmy będzie dalsze umacnianie pozycji rynkowej +Plusa+ w sposób zgodny z oczekiwaniami i interesami wszystkich akcjonariuszy” - powiedział cytowany w komunikacie przewodniczący rady nadzorczej Polkomtela Maksymilian Bylicki.

Adam Glapiński ukończył SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym w SGH, z którą jest związany zawodowo od 1972 roku.

Był posłem na Sejm RP pierwszej kadencji oraz senatorem RP (1997- 2001). W swej karierze zawodowej piastował urzędy: Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa oraz Ministra Współpracy Gospodarczej z Zagranicą.

Źródło: PAP

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.