Brak pomysłu na telekomunikację

Rynek telekomunikacyjny wymaga strategii, która zapewni konkurencję. Jednak jak zauważa Gazeta Wyborcza, nic nie wskazuje na to, by Platforma Obywatelska miała jakiś pomysł na przełamanie monopolu TP.

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej planuje podział Telekomunikacji Polskiej na spółkę zajmującą się utrzymaniem, dzierżawieniem i inwestowaniem w łącza oraz spółkę detaliczną zajmującą się sprzedażą oferty klientom. Tymczasem minister infrastruktury w rządzie PO jest przeciwny podziałowi TP ”“ zauważa Gazeta Wyborcza .

Jak zauważa Gazeta, być może koncepcja Streżyńskiej ma wady, ale jeśli rząd nie chce podziału TP, powinien wytłumaczyć dlaczego i pokazać swoją strategię, która zwiększy konkurencję na rynku telekomunikacyjnym.

W czwartek minister infrastruktury tłumaczył w TVN CNBC Biznes, że decyzja o podziale Telekomunikacji Polskiej należy do regulatora czyli Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a nie do ministra infrastruktury.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.