Coraz mniejsze szanse Vodafone na Plusa

Okazuje się, że nowy rząd nie tylko zapowiada zmianę na fotelu prezesa telekomunikacyjnej spółki Polkomtel, operatora komórkowych sieci Plus i Sami Swoi, ale także chce umocnić pozycję polskich akcjonariuszy w spółce. Czy to przeszkodzi Vodafone w zwiększeniu udziałów w Plusie?

Jak czytamy w Pulsie Biznesu , w styczniu 2008 roku ma zostać zakończony proces arbitrażowy, który blokuje ponad 19 proc. akcji należących do TDC. Gra toczy się o to, kto zwiększy udziały w spółce ”“ polscy akcjonariusze (PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Energetyczna, Węglokoks) czy brytyjski Vodafone.

Dziennikarze Pulsu Biznesu ustalili, że w przypadku, gdy wyrok będzie korzystny dla polskich akcjonariuszy minister skarbu ”“ co dziwne dla liberalnego PO ”“ będzie próbował przekonać ich do niepozbywania się tych akcji. Akcjonariusze na razie nie chcą zdradzić swojego zachowania w przyszłości. Vodafone wciąż zapewnia, że jest chętny na zwiększenie udziałów w spółce.

Źródło: Puls Biznesu, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.