Darmowe rozmowy w Telekomunikacji Polskiej

Od 1 czerwca Telekomunikacja Polska wprowadza nowy plan „Darmowe rozmowy„. W cenie abonamentu 109 zł klient otrzymuje 2000 minut miesięcznie na rozmowy we wszystkich krajowych sieciach stacjonarnych. Z oferty można skorzystać bez podpisania umowy terminowej.

TP SA starała się o wprowadzenie tej taryfy od dwóch lat. Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP), a później Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), wstrzymywały działania ze względu na konkurencję. Nowa taryfa w UKE została zaakceptowana dopiero 16 maja 2007. Tak się stało, ponieważ miesiąc wcześniej ten sam wydał decyzję o hurtowym rozliczaniu się innych operatorów z TP, korzystających z jej łączy. Do tej pory oferowali oni swoim klientom tylko tyle minut, ile sami wykupili w TP, więc wprowadzanie taryf, potocznie zwanych „długie rozmowy”, było nieopłacalne.
Z podobną ofertą wszedł w marcu UPC (89,90 zł i umowa lojalnościowa) oraz w kwietniu Tele2 (99 zł i umowa na 12 mcy lub 108 zł bez umowy lojalnościowej).

„Oferta skierowana jest do ludzi mających rodzinę w Anglii bądź Irlandii. Liczymy, że skorzystają z niej ci wszyscy, którzy wcześniej mieli wykupione „darmowe wieczory i weekendy”. Staramy się wyjść na przeciw światowym trendom. Już od jakiegoś czasu operatorzy skupiają się na umożliwianiu abonentom korzystania z telefonu niemalże bez ograniczeń” ”“ powiedział wczoraj na konferencji Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP. Operator liczy na 500 tys. klientów do końca roku.

Dodatkowo w ofercie połączenia za granicę (od 29 gr za minutę do krajów UE, USA i Kanady) i bezpłatne usługi dodatkowe, np. identyfikacji numeru dzwoniącego, połączeń oczekujących, czy szczegółowy billing.

Wkrótce z ofertą „długie rozmowy” wyjdą na rynek GTS Energis, Telefonia Dialog i Exatel.
Wczoraj zaprezentowano też nową ofertę Orange, mającą na celu upowszechnienie mobilnego internetu w Polsce. W ofercie Orange Free klienci otrzymają Laptop firmy Maxdata, kartę modemową oraz usługę Orange Free Premium z szybkim mobilnym internetem do 3,6 Mb/s. Aby to otrzymać trzeba jednak podpisać umowę aż na 36 miesięcy.

„Postawiliśmy sobie za cel upowszechnienie mobilnego internetu w naszym kraju. Traktujemy tą sprawę, jako misję. Zaczęło się od oferty Business Everywhere z przeznaczeniem dla korporacji i mniejszych firm, a kończy na Orange Free dla klientów indywidualnych. Dodatkowo sprzyja koniunktura, jeżeli chodzi o sprzedaż komputerów osobistych. W IV kwartale 2006 roku rozeszło się ich w naszym kraju ponad 180 tys.” ”“ dodał Bartłomiej Dobrzyński, przedstawiciel Orange.

Zawiera się dwie umowy. Telekomunikacyjną z PTK Centertel - na usługę Orange Free Premium o wartości 89 zł na okres 36 miesięcy i kredytową z partnerem Orange Lukas Bankiem ”“ o wartości 3600 zł na okres 36 miesięcy po 100 zł miesięcznie. Za sprzęt - laptop i kartę do transmisji dostajemy fakturę na kwotę 3600 zł brutto.

W skład pakietu Orange Free wchodzi silny Laptop firmy Maxdata z procesorem Intel Pentium Dual Core 1,73 GHz, 1 GB RAM i 3 letnią gwarancją z serwisem Maxdata door-to-door, karta modemowa pozwalająca na transmisję danych z prędkością do 7,2 Mbps, usługa mobilnego dostępu do internetu Orange Free Premium z tańszym o 25 proc. abonamentem i możliwością darmowego korzystania z ponad 220 hotspotów Orange w całym kraju. Dodatkowo do każdego zakupionego pakietu klienci otrzymają torbę na laptopa oraz bluetooth do bezprzewodowe łączenia na przykład telefonu z komputerem.

„Oferta dostępna jest od jutra w około 700 salonach sprzedaży. Oczywiście nie wykluczamy pewnych modyfikacji. Jeżeli klienci będą tego od nas oczekiwać, wprowadzimy dodatkowo ubezpieczenia na laptop, czy wymienimy go na inną wersję” ”“ powiedział Bartłomiej Dobrzyński.

W pierwszej partii jest 6 tys. laptopów. Orange liczy na sprzedaż od kilkunastu do kilkudziesięciu pakietów w tym roku.

Źródło: WirtualneMedia łk

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.