Darmowy Internet szkodzi rynkowi

Mimo wyborczych obietnic mieszkańcy Częstochowy i okolic mogą tylko pomarzyć o szybkim darmowym Internecie. Miejscy urzędnicy chcą udostępnić darmowy Internet bezprzewodowy, ale na drodze stoją urzędy regulujące telekomunikacyjny rynek.

Według planów darmowy Internet miał być dostępny nawet w najmniejszych miejscowościach. Miał być, ale prędko nie będzie bo ”“ jak czytamy w Gazecie Wyborczej - Komisja Europejska nie pozwala, by samorządy dostarczały bezpłatny Internet do miejscowości, w których działają komercyjni operatorzy.

Okazuje, że urzędy ze środków Unii Europejskiej mogą za darmo udostępniać jedynie tzw. Internet socjalny ”“ jak na przykład w Rzeszowie, którego prędkość nie może przekraczać 144 kb/s, a internauta może korzystać jedynie z e-maila, gadu-gadu czy miejskich stron.

Wydaje się, że lepsze warunki są w momencie, gdy urząd sam sfinalizuje budowę bezprzewodowej sieci z własnych środków, bez udziału Unii Europejskiej. Na taki krok zdecydowała się między innymi podwarszawska Zielonka. Jednak i tu pojawiają się problemy.

Jak czytamy w Gazecie, tym razem na drodze stoją polskie urzędy. Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów twierdzą, że darmowy Internet niszczy to konkurencję i internetowa sieć stworzona z własnych środków musi działać wolno.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.