Działania Plusa zgodne z prawem

Polkomtel, operator telefonii komórkowej Plus, mógł przekazać firmie windykacyjnej dane klienta na podstawie przepisu prawa telekomunikacyjnego, chociaż nie obowiązywało ono w chwili zawarcia umowy oświadczenie usług, pisze Rzeczpospolita.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie i oddalił skargę Sebastiana B. na decyzję generalnego inspektora ochrony danych osobowych, czytamy w dzienniku.

Mężczyzna zawarł w 2003 r. z Polkomtelem dwie umowy. Z obu zrezygnował w 2005 r. Uzasadnił to tym, że po wejściu w życie prawa telekomunikacyjnego z 16 lipca 2004 r. Polkomtel zmienił regulamin i cenniki. Za wcześniejsze wypowiedzenie umów zażądał odszkodowania za zakup telefonów po niższych cenach. Gdy abonent go nie zapłacił, Polkomtel przekazał jego dane firmie windykacyjnej Kruk, przypomina gazeta.

Klient złożył skargę do generalnego inspektora ochrony danych osobowych. Domagał się, aby GIODO uznał działanie Polkomtelu za bezprawne i nakazał firmie windykacyjnej usunięcie z bazy danych jego nazwiska. GIODO odmówił.

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: Rzeczpospolita/Prawo co dnia Danuta Frey: Gdy abonent rozwiązał umowę, działały już inne przepisy 23.07.07

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.