Ericsson dla Afryki

Ericsson ogłosił - na szczycie Global Compact Leaders przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie ”“ rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem w Stanford, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych sposobów wykorzystania technologii mobilnych w e-learningu.

Ericsson współpracuje z Uniwersytetem w Stanford w ramach Inetrnational Outreach Program nad udostępnieniem krajom Afryki projektów edukacji na odległość. Program oferuje studentom możliwość uczenia się od wykładowców nauk przyrodniczych z różnych krajów, prezentujących inne podejście do danej nauki. Jednocześnie umożliwia to ożywioną dyskusję i interakcję przez Internet i telefon komórkowy.

W ramach programu, Ericsson dostarczy inteligentne telefony wyposażone m.in. w wideo kamery, czy dyktafony oraz połączone z Internetem. Ericsson będzie również wspierał program współpracując z operatorami komórkowymi w Tanzanii, Ugandzie, RPA. W ten sposób Uniwersytet w Stanford otrzymuje pomoc we wdrażaniu projektów e-learning z zakresu nauk związanych z ekologią. Ten program dotyczy wykładowców i studentów z Uniwersytetu Wschodniej Kapy w RPA, Mweka Collage w Tanzanii oraz Uniwersytetu Makerere z Ugandy.

Międzynarodowy projekt e-learningu zwany „Dunia Moja”, czyli „Jeden Świat” wykorzystuje GPRS albo telefoniczne połączenia 3G i Internet przez telefon komórkowy firmy Sony Ericsson. Pozwala to studentom i wykładowcom z oddalonych od siebie obszarów na wprowadzanie oraz dostęp do wideo oraz innych materiałów z zajęć, branie udziału w dyskusjach na forach internetowych, tworzenie blogów, etc.

Źródło: Ericsson, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.