Fałszywy policjant wymusza doładowania

Ostatnio plagą stały się różnego rodzaju wyłudzenia doładowań telefonów komórkowych ”na kartę” (pre-paid). Media co chwila piszą o kolejnych oszukanych. Tym razem oszust podszywający się pod policjanta grasuje na Sądecczyźnie.

Wielokrotnie informowaliśmy o różnych sposobach na wyłudzenie od nieświadomych sprzedawców zasileń telefonów komórkowych. Jedni podszywają się pod przedstawicieli operatorów bądź pracowników obsługujących terminale doładowujące.

Jak opisuje Gazeta Wyborcza mężczyzna, który zadzwonił do sklepu przedstawił się jako ”funkcjonariusz z Warszawy” i chciał pomóc w pozbyciu się rzekomego manka 8 tys. złotych. Zaproponował, by kobieta podała kody doładowujące karty do telefonów komórkowych. Sprzedawczyni uwierzyła i oszustowi podała kody na kwotę 2,4 tysięcy. Kwota z pewnością mogła być jeszcze większa, gdyby nie fakt, że terminal się zablokował.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.