Fiskus nieźle zarabia na WOŚP

W najbliższy weekend rusza XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najbardziej medialnej akcji charytatywnej w Polsce. Większość z nas zapewne wesprze akcję wysyłając SMS-a. Niestety na dobrym sercu Polaków zarobi także fiskus.

Co roku powraca ten sam problem ”“ opodatkowania charytatywnych wiadomości SMS. Za SMS-a wysłanego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy operatorowi zapłacimy 6,1 zł brutto. 5 złotych trafi do fundacji Jurka Owsiaka (operatorzy komórkowi zrezygnowali z pobierania dodatkowych opłat), a 1,1 zł z każdego SMS-a zamiast na sprzęt medyczny trafi do skarbu państwa.

Podobnie jest w przypadku innych akcji SMS-owych. Przykładowo wysłanie SMS-a wspierającego Fundację [b]TVN- Nie jesteś sam[/b]powoduje, że zapłacimy 1,22 złotych ”“ 1 zł trafi na konto fundacji, 22 grosze na konto państwa.

Fisukus tłumaczy się tym, że nie może zrezygnować z pobierania podatku VAT w przypadku takich SMS-ów. W przypadku WOŚP, jeśli nie chcemy, aby państwo zarabiało na naszych dobrych sercach, w niedzielę 13 stycznia 2008 roku warto osobiście wrzucić pieniądze do skarbonek wolontariuszy.

Co roku klienci polskich sieci komórkowych na WOŚP wysyłają miliony wiadomości SMS. Miliony trafiają także do fiskusa, a pieniądze te mogłyby być spożytkowane na zakup kolejnego sprzętu medycznego dla ratowania dzieciaków.

źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.