Foxconn będzie produkował telefony TD-SCDMA

Firma Foxconn poinformowała, że opracowuje telefony komórkowe oparte na standardzie TD-SCDMA. China Mobile, uznawany za największego, operator telefonii komórkowej na świecie, obsługujący rynek o wielkości pół miliarda abonentów ”“ wyda około 3,1 mld dolarów na budowę sieci TD-SCDMA, która będzie prawdopodobnie powszechnie dostępna pod koniec 2007 roku.

TD-SCDMA ”“ Time Division Synchronous Code Division Multiple Access ”“ jest chińskim standardem trzeciej generacji przeznaczonym dla telefonii komórkowej. Oferuje szybszy dostęp do internetu niż poprzednia technologia cyfrowa, używana przez większość telefonów. Firmy europejskie i amerykańskie są skupione na bardziej ugruntowanych standardach W-CDMA i CDMA2000. Ale niektórzy z producentów opracowują sprzęt oparty na chińskiej technologii.

Foxconn produkuje telefony dla Nokii, Motoroli i Samsunga.

Poza Foxconnem, także BenQ ”“ szósty największy producent komórek na świecie ”“ wyraził zainteresowanie rozwijaniem produktów TD.

Źródło: 4press.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.