Fundacja Vodafone wspiera TOPR

Fundacja Grupy Vodafone sfinansowała zakup dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprzętu medycznego do ratowania życia turystom. Sprzęt ma przyczynić się do poprawy poziomu bezpieczeństwa w górach. Vodafon jest jednym z udziałowców komórkowej sieci Plus, która od ośmiu lat wspiera TOPR i GOPR.

Dwanaście nowoczesnych defibrylatorów automatycznych Lifepak CR plus oraz kilkanaście kompletów sprzętu do tlenoterapii przekazane w piątek, 18 stycznia 2008 roku, dzięki środkom finansowym pozyskanym od Fundacji Vodafone pozwoli TOPR kompleksowo wyposażyć nawet najbardziej odległe od pomocy medycznej ośrodki narciarskie i schroniska z największym ruchem turystycznym.

- Zaczynają się ferie i rzesze osób wyjeżdżają w góry. A wszystkim nam leży na sercu ich bezpieczeństwo. Dlatego staraliśmy się, żeby ten sprzęt znalazł się w posiadaniu ratowników jeszcze przed feriami ”“ mówi Alina Urban, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w Polkomtel.

Dzięki środkom pieniężnym pozyskanym od Fundacji Vodafone zyska także Tatrzański Park Narodowy, który będzie monitorował rozkład ruchu turystycznego w rejonie Kasprowego Wierchu. Działania te mają istotne znaczenie w kontekście dwukrotnego zwiększenia przepustowości nowej kolei linowej a także w związku z wejściem Polski do układu z Schengen. Na wszystkich szlakach turystycznych zostaną zamontowane czujniki rejestrujące turystów przemieszczających się w obu kierunkach.

Fundacja Grupy Vodafone powstała w roku 2001. Koordynuje i finansuje globalne i lokalne działania o charakterze prospołecznym realizowane w krajach, w których pośrednio i bezpośrednio obecny jest Vodafone.

W Polsce Vodafone jest jednym z udziałowców komórkowej sieci Plus , która od ponad ośmiu lat wspiera ratowników górskich GOPR i TOPR. Czy większe zaangażowanie Vodafone w Polskę to ważny znak w planowanym zwiększeniu udziałów światowego operatora w sieć Plus? Kwestia zamrożonych udziałów TDC w Polkomtelu ma wyjaśnić się jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.