Gartner: Nokia umacnia pozycję lidera

W II kwartale bieżącego roku na całym świecie sprzedano 271 milionów telefonów komórkowych.

Jak informuje serwis NewsFactor Network, powołując się na dane firmy badawczej Gartner, oznacza to wzrost o 17,4 procenta w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Gartner prognozuje, że w całym bieżącym roku klienci kupią 1,13 miliarda komórek.

Mocny wzrost sprzedaży zanotowano w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie klienci kupili w II kwartale 95,5 miliona komórek (aż o 40,7 procenta więcej niż przed rokiem) oraz w Ameryce Łacińskiej: 30,5 miliona sprzedanych telefonów, wzrost o 24 procent.

W okresie kwiecień - czerwiec obecnego roku rynek zdominowała Nokia, która dzięki sprzedaży około 100 milionów urządzeń (wzrost o 3,2 procenta) uzyskała 36,9 procenta udziałów w rynku.

Dzięki agresywnej polityce cenowej drugie miejsce zdołała utrzymać Motorola - 14,6 procenta udziałów w rynku, spadek o 7,3 procenta. Tuż za nią uplasował się Samsung, który sprzedał 36,2 miliona telefonów komórkowych w analizowanym okresie.

Źródło: NewsFactor Network / WirtualneMedia.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.