Google chce być firmą telekomunikacyjną

Google, to między innymi najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa. Jednak niebawem pod tą marką światło dzienne ujrzy telefon komórkowy, na którego opracowanie firma wydała już 100 mln USD.

Urządzenie WLAN, UMTS i GPS przeznaczone przede wszystkim do korzystania z mobilnego Internetu zobaczyli wytwórcy tego typu sprzętu LG Electronics i HTC, którym wyszukiwarkowy gigant mógłby zlecić jego produkcję. Internetowa spółka na razie nie ujawnia sepcyfikacji samego telefonu. Mówi jedynie, że płaska obudowa - GooglePhone - jak nazwały aparat media, przypomina wysuwane telefony Nokii i kryje rozwiązania Blackberry oraz będzie posiadała kamerę internetową. - Za jego pomocą surfowanie po Internecie zapewni użytkownikowi lepsze doświadczenia, niż oferują obecnie stosowane komórki - reklamuje swój produkt Google.

Część analityków już od lat zwraca uwagę na to, iż Google chce być firmą telekomunikacyjną. Firma przystosowała swoje flagowe produkty - wyszukiwarkę oraz serwis pocztowy - do używania ich na urządzeniach przenośnych.

Źródło: ZDNet / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.