Google powalczy o komórkowe częstotliwości

Firma Google, światowy gigant na rynku internetowym, chce wejść do telefonów komórkowych na dobre. Firma podjęła decyzje, że weźmie udział w przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej w USA.

Google za pasmo, które fe­deralna komisja komunikacji wysta­wi w styczniu na specjalnej aukcji chce zaoferować 4,6 mld dolarów. Firma już przygotowuje szczegółową ofertą - ma czas do trzeciego grudnia 2007 roku, wtedy upływa termin zgłaszania ofert.

Kilka dni temu firma poinformowała o wprowadzeniu do telefonów komórkowych swojego systemu Android. Mówi się także o planach stworzenia własnego telefonu komórkowego o nazwie gPhone.

Specjaliści są zdania, że Google może zamieszać na rynku telefonii komórkowej. Według wcześniejszych medialnych spekulacji, firma chce oferować darmowy Internet a także darmowe rozmowy za korzystanie z autorskich aplikacji, które będą wyświetlać reklamy. Czy tak się stanie? Czas pokaże, bo firma w biegu o częstotliwości będzie musiała pokonać poważniejszych graczy, jak m.in. AT&T i Verizon Wireless.

Źródło: Dziennik/The Wall Street Journal Polska, [url=www.media2.pl]media2[/url]

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.