Gra o akcje Polkomtela

W ciągu najbliższych tygodni wyjaśni się sprawa zablokowanych ponad 19 proc. akcji Polkomtela, operatora komórkowych sieci Plus i Sami Swoi, które od lutego 2006 roku chce sprzedać TDC. Okazuje się, że polscy akcjonariusze mają pieniądze na te akcje. Czy kupią?

Dobiega końca spór o sprzedaż należących do TDC 19,61 proc. akcji Polkomtela. Vodafone, brytyjski udziałowiec Polkomtela zaskarżył do wiedeńskiego trybunału arbitrażowego zasady sprzedaży zaproponowane przez TDC. Pod koniec stycznia 2008 roku ma być gotowy wyrok w tej sprawie, czytamy w Gazecie Prawnej .

Jeśli Vodafone przegra, do polskich akcjonariuszy - KGHM, PKN Orlen, Polską Grupę Energetyczną i Węglokoks ”“ może trafić 75,6 proc. wystawionego na sprzedaż pakietu. Obecnie polskie spółki z udziałem skarbu państwa posiadają 60,78 proc. akcji operatora.

Z analizy Gazety Prawnej wynika, że polskich akcjonariuszy Plusa stać na wydanie 1,65 mld zł na zakup akcji. Jednak na razie nie chcą zdradzać planów odnośnie ewentualnej wygranej. Najbardziej zainteresowany akcjami jest Vodafone.

Źródło: Gazeta Prawna, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.