Grupa TP pomaga w rehabilitacji dzieci z wadą słuchu

140 dzieci z wadą słuchu wraz z rodzicami wyjedzie w tym roku na bezpłatne dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne zorganizowane dzięki Grupie TP. Jest to element Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu „Dźwięki Marzeń”, realizowany od ponad roku przez Fundację Grupy TP.

W trakcie turnusów rehabilitacyjnych dzieci będą uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów: logopedów, surdopedagogów i psychologów. Ponadto, dla rodziców przygotowano wieczorne szkolenia i wykłady, podczas których nauczą się, jak na co dzień prowadzić rehabilitację w domowych warunkach i jak wspierać w rozwoju swoje dziecko. W tym roku zaplanowane są 4 turnusy ”“ dwa w Lubniewicach (1 - 14 lipca, 29 lipca ”“ 11 sierpnia) i dwa w Szczyrku (29 lipca ”“ 11 sierpnia , 12 ”“ 25 sierpnia).

Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu to unikatowy w skali europejskiej program rehabilitacji dzieci, którego celem jest danie im szansy na prawidłowy rozwój słuchu i mowy. Skierowany jest do najmłodszych dzieci w wieku 0”“3 lat a w przypadku sprzężonej niepełnosprawności do 6 roku życia i oferuje im kompleksową, wieloetapową pomoc.

W ramach programu „Dźwięki Marzeń” zakupiono dotychczas 216 aparatów słuchowych, rehabilitacją domową objęto 170 dzieci z wadą słuchu a 94 najmłodszych wraz z rodzinami wyjechało w ubiegłym roku na turnusy rehabilitacyjne. Program objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Religi. Dodatkowe informacje: www.dzwiekimarzen.pl.

Źródło: Telix, TP

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.