iOS 15 - nowe sztuczki i funkcje

iOS 15 - nowe sztuczki i funkcje (Unsplash)

Klienci szukający dla siebie smartfona nie mają zbyt dużego wyboru w kwestii oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu. Do wyboru pozostaje jedynie Android lub też system iOS, będący często znakiem rozpoznawczym marki Apple. Zresztą to właśnie ten drugi system jest często doceniany dzięki swojej intuicyjności, łatwości obsługi oraz ciekawym funkcjom przydatnym w życiu codziennym. Ostatnia wersja systemu iOS o oznaczeniu 15 dedykowana jest nie tylko dla najnowszych urządzeń producenta, ale również dla starszych, nawet 5-,6-letnich smartfonów, co w przypadku Androida byłoby nie do osiągnięcia.

Zalety aktualizacji do iOS 15

Wraz z zainstalowaniem najnowszej odsłony systemu, użytkownicy smartfonów marki Apple uzyskali dostęp do wielu przydatnych funkcji w dużej mierze pozwalających na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału swojego urządzenia. Zmiany te dotyczą nie tylko systemu, jego interfejsu, czy działania, ale także poszczególnych aplikacji.

Jedną z ciekawszych funkcji iOS 15 jest tzw. tekst na żywo. Dzięki niemu możliwe stanie się kopiowanie notatek widocznych w podglądzie aparatu do pamięci wewnętrznej urządzenia, dzięki rozpoznaniu ich przez specjalne oprogramowanie. Dodatkowo istnieje możliwość przetłumaczenia tekstu na żywo w interesującym nas języku lub też wysłanie maila na widoczny w tekście adres mailowy.

W najnowszej aktualizacji możliwe jest używanie Face ID bez zdejmowania maseczki
W najnowszej aktualizacji możliwe jest używanie Face ID bez zdejmowania maseczki

Inną, ciekawą funkcją jest tryb skupienia, pozwalający na wyłączenie powiadomień z wybranych aplikacji, zaś skupienie się jedynie na tych najpilniejszych. W ustawieniach producent przewidział możliwość dostosowywania harmonogramu wg własnych preferencji oraz kilka dostępnych, idealnych w niektórych sytuacjach trybów.

Powiadomienia podsumowujące to funkcja wyświetlania zbiorczych powiadomień z aplikacji, bez konieczności ich ciągłego śledzenia. Funkcja pozwala na sprawdzenie informacji oraz zdecydowanie o tym, które z nich są istotne oraz na które powinniśmy w jakiś sposób zareagować. 

Niektóre z nowych funkcji są ewolucją już istniejących rozwiązań, inne absolutną nowością. Trudno tak naprawdę nazwać którąś z nich rewolucyjną, czy przełomową. Na pewno jednak mogą się one okazać pomocne podczas zarządzania swoim czasem oraz jeszcze większej koncentracji na swoich obowiązkach.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.