Tag - iOS

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na telefonie?

Właściwe korzystanie ze smartfona to sztuka, której trzeba się nauczyć. W przypadku dzieci odpowiedzialni za to są rodzice lub inni opiekunowie prawni. Narzędzia kontroli rodzicielskiej mogą być dużym ułatwieniem w wypełnieniu tego zadania. Dzięki nim nasze dziecko nie będzie w stanie zainstalować na telefonie niepożądanych programów, przypadkowo skasować cennych danych, czy wejść na strony internetowe prezentujące treści nieodpowiednie dla najmłodszych. Jak szybko i skutecznie wprowadzić kontrolę rodzicielską na telefonie? Odpowiadamy poniżej!

Luiza Głowik 06.11.2023
Jak namierzyć telefon: najlepsze sposoby

Jak namierzyć telefon: najlepsze sposoby

Namierzanie telefonu może być konieczne w przypadku zgubienia urządzenia lub w sytuacjach, gdy próbujemy odnaleźć osobę w nagłej potrzebie. Jak namierzyć telefon? Istnieje kilka prostych metod, które pozwalają na śledzenie telefonu, takie jak korzystanie ze wbudowanych funkcji lokalizacji, aplikacji do namierzania, po numerze IMEI, za pomocą antywirusa. W poniższym tekście szczegółowo omówimy te metody.

Katarzyna Baran 14.09.2023
Jak przygotować telefon do sprzedaży? Czy usunięcie danych ze smartfona wystarczy?

Jak przygotować telefon do sprzedaży? Czy usunięcie danych ze smartfona wystarczy?

Prędzej czy później nadchodzi taki dzień, w którym musisz wymienić swój smartfon na nowszy model. Po zakupie nowego telefonu warto urządzenie, z którego korzystałeś dotychczas, sprzedać - oczywiście o ile pozwala na to jego stan. Jak przygotować stary telefon do sprzedaży?

Luiza Głowik 21.08.2023
Połączenie HD w telefonie

Połączenie HD w telefonie

Coraz większą uwagę zwracamy na jakość rozmów telefonicznych. Za sprawą nielimitowanych połączeń w ramach abonamentów coraz więcej czasu spędzamy na rozmowach telefonicznych, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i biznesowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowano technologie, które znacząco poprawiają jakość nawiązywanych połączeń.

Grzegorz Maj 27.10.2022
Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Co zrobić, by zwiększyć pamięć telefonu?

Smartfon jak każde inne urządzenie mobilne ma ograniczoną wbudowaną pamięć masową. Choć nowoczesne modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, coraz bardziej rozbudowane gry i aplikacje szybko ją zapełniają. Co zrobić, gdy zabraknie potrzebnego miejsca w smartfonie?

Grzegorz Maj 03.10.2022
Jaki będzie iOS 16?

Jaki będzie iOS 16?

iOS to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na smartfony. Sztandarowy produkt Apple jest co roku aktualizowany - w tym roku podobnie jak w poprzednich. Już na jesieni powinniśmy powitać najnowszą wersję iOS - czyli iOS 16!

Luiza Głowik 21.08.2022
Jak nagrać ekran w smartfonie?

Jak nagrać ekran w smartfonie?

Na smartfonie można nie tylko robić zrzuty ekranu (screenshoty), ale również rejestrować do późniejszego odtworzenia, na nim samym lub innym urządzeniu, np. filmy z ekranu wraz z dźwiękiem. W systemie iOS funkcja ta jest już zintegrowana, natomiast użytkownicy urządzeń z systemem Android muszą korzystać z dodatkowego programu, zależnie od modelu smartfonu.

Wiesław Starnowski 28.07.2022
iOS 15 - nowe sztuczki i funkcje

iOS 15 - nowe sztuczki i funkcje

Klienci szukający dla siebie smartfona nie mają zbyt dużego wyboru w kwestii oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu. Do wyboru pozostaje jedynie Android lub też system iOS, będący często znakiem rozpoznawczym marki Apple. Zresztą to właśnie ten drugi system jest często doceniany dzięki swojej intuicyjności, łatwości obsługi oraz ciekawym funkcjom przydatnym w życiu codziennym. Ostatnia wersja systemu iOS o oznaczeniu 15 dedykowana jest nie tylko dla najnowszych urządzeń producenta, ale również dla starszych, nawet 5-,6-letnich smartfonów, co w przypadku Androida byłoby nie do osiągnięcia.

Katarzyna Baran 30.05.2022