iPhone wchodzi do Europy

Według dziennika „Financial Times” Apple podpisał trzy pierwsze umowy na sprzedaż iPhone w europejskich sieciach komórkowych. Kontrakt miał zawrzeć T-Mobile, który tym samym zapewnił sobie wyłączną sprzedaż urządzenia w Niemczech, a także Orange, który będzie telefon oferował we Francji, i O2, który zapewni dostęp do tej technologicznej nowinki swoim abonentom w Wielkiej Brytanii.

Za możliwość sprzedaży najnowszego telefonu Apple firmy oddadzą 10 proc. przychodów uzyskanych z abonamentu, rozmów i transferu danych, wykonanych przez użytkowników telefonu. Byłby to pierwszy taki przypadek, gdy producent telefonów uczestniczy w tak bezpośredni sposób w zyskach operatorów komórkowych, dodaje dziennik.

Polscy operatorzy na razie nie zapowiadają podobnych kontraktów z Apple. Obecnie na polskim rynku urządzenie można nabyć przede wszystkim na aukcjach internetowych. iPhone na rynku amerykańskim oferowany jest od dwóch miesięcy. Cena aparatu w USA wynosi 499 lub 599 dol. w zależności od oferowanej pamięci.

Źródło: Gazeta.pl / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.