iPhone z obsługą 3G w przyszłym roku

Randall Stephenson, prezes zarządu firmy AT&T ujawnił, że w przyszłym roku planowane jest wprowadzenie na rynek nowej wersji iPhone”™a, która będzie korzystała z nowoczesnego standardu transmisji danych w sieciach komórkowych ”“ 3G.

Brak obsługi standardu 3G w popularnym gadżecie Apple, wywołał z początku pewne zmieszanie, a nawet niezadowolenie niektórych konsumentów. Aby uzyskać dostęp do sieci w miejscach pozbawionych WiFi, iPhone korzysta ze starszej technologii 2.5G EDGE.

Eksperci z firmy Apple wyjaśniali tuż po premierze urządzenia, że brak wsparcia dla 3G w aparacie iPhone, podyktowany jest większym zapotrzebowaniem na energię chipów odpowiedzialnych za obsługę tej technologii. Co więcej, część użytkowników uznała, że zastosowana technologia EDGE jest wystarczająca, zwłaszcza, gdy telefon używany jest we pomieszczeniach.

Randall Stephenson w trakcie wystąpienia w Kalifornii, na którym zapowiedział pojawienie się na rynku iPhone”™a z obsługą 3G, nie ujawnił szczegółów specyfikacji technicznej, ani ewentualnej ceny nowego urządzenia.


Źródło: 4press

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.