Ireneusz Dąbrowski o Polkomtelu

Ireneusz Dąbrowski, wiceminister skarbu państwa uważa, ze Polskie firmy powinny mieć minimum 50 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci komórkowych Plus i Sami Swoi, donosi Gazeta Prawna.

Dąbrowski powiedział też, że w interesie spółki i jej udziałowców leży jak najszybsze zakończenie sporu związanego ze sprzedażą przez duński telekom TDC pakietu 19,61 proc. akcji operatora pozostałym akcjonariuszom spółki. Są nimi brytyjski Vodafone (ma 19,61 proc. akcji) oraz polskie, kontrolowane przez państwo firmy: KGHM, PKN Orlen, Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Węglokoks.

Zysk netto Polkomtela, operatora sieci Plus, wzrośnie w I półr. tego roku o 24% wobec 506,84 mln zł uzyskanych rok wcześniej, przy wzroście przychodów o 7% wobec 3.541,12 mln zł, prognozuje prezes spółki Jarosław Bauc.

Według Bauca, na koniec tego roku Polkomtel będzie liderem na rynku komórkowym pod względem liczby użytkowników. Szef Plusa w wywiadzie dla sobotniego „Wall Street Journal Polska” powiedział, że jego spółka posiada już ponad 13 mln użytkowników. (aktywnych kart SIM) i zapowiedział, że na koniec tego roku Polkomtel będzie liderem na rynku komórkowym pod względem liczby użytkowników. Oficjalnie potwierdzi to się, gdy operatorzy podsumują wyniki po pierwszym półroczu tego roku. Prezes Plusa przewiduje osiągnięcie progu 14 mln użytkowników do końca 2007 roku i zapowiada nowości w ofercie.

Źródło: Gazeta Prawna

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.