Jazda samochodem jedynie bez telefonu komórkowego

Strach padł na młodocianych kierowców. Firmy ubezpieczeniowe zastanawiają się nad wprowadzeniem całkowitego zakazu użytkowania telefonów komórkowych przez osoby poniżej dwudziestego roku życia.
Na razie pomysł dotyczy jedynie Wielkiej Brytanii, ale kto wie. Być może pojawi się on także w innych europejskich krajach. Co ważne zakaz ma dotyczyć totalnego także rozmów przez komórki, nawet za pomocą zestawów głośnomówiących. Ten pomysł nie jest wcale nowością - z ko­mórek w autach nie mogą już ko­rzystać Kalifornijczycy, którzy nie ukończyli 18 lat.

Skąd pomysł na takie ograniczenia? Z badań, które pokazują, że korzystający z telefonów komórkowych za kółkiem powodują cztery razy więcej wypadków od innych, a brytyjskie nastolatki rozmawiają przez komórki podczas jazdy znacznie częściej niż kierowcy w innym wieku - pisze Super Express w swoim motoryzacyjnym dodatku.

Źródło: Super Express/Auto Express , media2

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.