Kara 800 000 zł dla Orange

Prezes UKE nakłożył karę karę pieniężną w wysokości 800 000 na PTK Centertel, operatora sieci Orange za wykorzystywanie częstotliwości bez pozwoleń radiowych bez posiadanych do tego uprawnień, tj. pozwoleń radiowych.

W wyniku przeprowadzonych w miesiącach luty ”“ marzec 2007 r. zdalnych pomiarów dotyczących pracy systemu NMT 450 stwierdzono, iż Centertel w wielu przypadkach nie stosuje się do obowiązku posiadania wymaganych przepisem pozwoleń radiowych, w drodze których Centertel nabyłaby prawo do wykorzystywania przyznanych jej częstotliwości.

W czasie kontroli zidentyfikowano 205 urządzeń radiowych działających bez pozwoleń radiowych.

Zgodnie z ustawą PT karze podlega ten, kto wykorzystuje częstotliwości, numerację lub zasoby orbitalne, nie posiadając do tego uprawnień lub niezgodnie z tymi uprawnieniami. W związku z powyższym, Prezes UKE po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego nałożył na Centertel karę pieniężną - 800 000 zł, czytamy w komunikacie. P

rzy określaniu wysokości kary pieniężnej Prezes UKE wziął między innymi pod uwagę straty budżetu państwa z tytułu opłat związanych z wymaganymi pozwoleniami a także fakt, że Spółka była już dwukrotnie karana.

Źródło: UKE, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.