Kim jest szósty polski operator komórkowy

Po tym jak Centernet zrezygnował z jednej wygranej częstotliwości szansę na pozostanie kolejnym, szóstym już, polskim operatorem ma tajemnicza spółka Tolpis. Jak się okazuje pod tą nazwą kryje się włoska spółka Eutelia. Dodatkowo kilka dni temu Tolpis zmienił swoją nazwę.

Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że Tolpis w trakcie procedur przetargowych zmienił właściciela oraz zarząd. Wcześniej firma należała do polskiego oddziału TMF Group, a teraz jest kontrolowana przez AV Inwestor. W ostatnich dniach Tolpis zmienił nazwę na Mobyland.

Jak mówi Pulsowi Biznesu Andrzej Voigt, prezes AV Inwestor, docelowym udziałowcem strategicznym z branży telekomunikacyjnej jest Eutelia, notowana na giełdzie w Mediolanie, która należy do grona pięciu największych operatorów telekomunikacyjnych we Włoszech. Dodatkowo do spółki wejdą międzynarodowi inwestorzy finansowi.

Z kolei w wydanym przez Tolpis świadczeniu czytamy, że konsorcjum Tolpis składa się z podmiotów: Eutelia SpA (operator adresujący swe usługi dla klienta indywidualnego, biznesowego, dostawców ISP i na rynek hurtowy usług telekomunikacyjnych; Fundusze inwestycyjne (Equity Inwestor); Telekomunikacja Kolejowa (podmiot prowadzący działalność telekomunikacyjną w zakresie: dostarczania sieci telekomunikacyjnej, świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz AV Inwestor (spółka venture capital, zajmująca się także bankowością inwestycyjną, mniejszościowy inwestor w kilku spółkach i w nieruchomościowym funduszu inwestycyjnym).

Źródło: Puls Biznesu, media2

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.