Kolejne cięcia w Motoroli

Firma Motorola ogłosiła plan pozbycia się dodatkowych 4000 miejsc pracy w bieżącym roku.

Motorola chce w ten sposób obniżyć swoje koszty i odwrócić trend spadających dochodów.

Na początku roku, drugi największy producent telefonów komórkowych na świecie, ogłosił plan zredukowania o 3500 liczby miejsc pracy do końca czerwca. Stało się tak po tym jak okazało się, że w czwartym kwartale ubiegłego roku zyski firmy spadły o 48 procent do poziomu 624 milionów dolarów, podczas gdy rok wcześniej wynosiły one 1,2 miliarda dolarów.

Jeszcze na początku roku Motorola zatrudniała 66 tysięcy pracowników. Firma chce zaoszczędzić na planowanych cięciach miejsc pracy i kosztów 600 milionów dolarów w przyszłym roku.

Amerykański producent komórek traci do swoich rynkowych rywali w związku z twardą konkurencją cenową i brakiem zaawansowanych modeli telefonów w swojej ofercie. Według analityków redukcja miejsc pracy nie wystarczy, aby firma mogła odwrócić niesprzyjający trend. Ich zdaniem potrzebne są nowe, zaawansowane i przyciągające klientów produkty.

Źródło: Reuters, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.