Komórka najlepszym przyjacielem samotnej kobiety

Telefon komórkowy w życiu młodej, samotnej kobiety jest czymś więcej niż tylko aparatem służącym do rozmów. Jest organizatorem życia, swatką i detektywem w jednym - wynika z badań Samsung Telecomunications America.

Badania, o których czytamy w serwisie Mony.pl pokazują, że 73 proc. młodych kobiet zrezygnowało z tradycyjnych książek adresowych na rzecz tych w telefonach. Według ankiety przeciętnie singielki mają w swoich komórkach dane kontaktowe do 63 znajomych. Prawie 1/3 badanych twierdzi, że jest w stanie ocenić daną osobę po typie telefonu, jaki posiada. Warto wiedzieć, że ok. 12 proc. kobiet raczej nie umówi się z mężczyzną, który ma duży i nieporęczny telefon.

Większość kobiet (74 proc.) bardziej ceni też swój telefon niż zegarek - częściej korzysta komórki, żeby sprawdzić godzinę. Tu musimy prypomnieć, że aby przeciwdziałać efektom spadku zainteresowania zegarkami, producenci tacy jak Citizen, Casio czy Seiko zdecydowali się na uczynienie z nich dodatkowego - niezbędnego posiadaczom komórek - gadżetu. Nowe modele zegarków potrafiłyby wyświetlać odebrane SMS-y i e-maile, bez potrzeby sięgania po telefon.

Komórka nieraz pomaga też młodym kobietom wyjść z tarapatów. 34 proc. kobiet prosiło swoją przyjaciółkę, żeby zadzwoniła i pomogła w ten sposób przerwać mało interesującą randkę. Aż 70 proc. kobiet przyznało się do szpiegowania swoich partnerów poprzez czytanie skierowanych do nich wiadomości czy sprawdzanie, kto dzwonił.

Badanie przeprowadzono wśród ponad 500 niezamężnych Amerykanek w wieku 18 - 35 lat posiadających telefony komórkowe.

Źródło: http://www.money.pl/

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.