Komórki w samolotach Shenzhen Airlines

W połowie 2009 roku chińskie linie lotnicze Shenzhen planują umożliwić korzystanie z telefonów komórkowych na pokładach swoich samolotów. Umowa z firmą OnAir przewiduje wyposażenie samolotów Airbus oraz Boeing 737 w urządzenia niezbędne do bezpiecznego prowadzenia rozmów. Trzy przykładowe maszyny zostaną zaprezentowane w sierpniu 2008 roku, przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.


Li Kun, prezes Shenzhen Airlines mówi: „Chcemy uchodzić za innowacyjną linię lotniczą, trzymającą się światowych standardów ”“ OnAir Mobile jest usługą, która ma to umożliwić.” Shenzhen Airlines będzie pierwszą chińską linią lotniczą, oferującą rozmowy z telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Już teraz jest to jedna z największych firm w regionie, obsługująca ponad 130 połączeń w Chinach i poza ich granicami.


Benoit Deabains z firmy OnAir: „Chiny są znaczącym i rosnącym rynkiem dla linii lotniczych, dlatego dumni jesteśmy z możliwości dostarczenia rozwiązań, które powiększą liczbę pasażerów i zyski Shenzhen Airlines. Jednocześnie jesteśmy wdzięczni z powodu zaufania okazanego naszym systemom gwarantującym bezpieczeństwo.”


Obecnie cyfrowe ramki na zdjęcia sa nie mniej popularne od iPodów ”“ stąd decyzja firmy Toshiba o włączeniu się do rywalizacji na coraz bardziej zatłoczonym rynku. Na targach IFA w Berlinie zaprezentowany został nowy produkt japońskiego producenta.


Siedmiocalowa ramka DPF7XSE w aluminiowej obudowie wyświetla zdjęcia i filmy. Natywna rozdzielczość obrzu to 800x480 pikseli. Dwa 1-watowe głośniczki stereo odtwarzają pliki MP3 i WMA. Urzadzenie obsługuje wideo w formatach MPEG-4 i DivX. Ramka wyposażona jest w bezprzewodowego pilota.


256MB wbudowanej pamięci flash, dwa porty USB i czytnik kart pamięci sprawiąją, że ramkę cyfrową Toshiby można określić mianem uniwersalnej. W sprzedaży znajdzie się w październiku w cenie 110€.

Źródło: 4press.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.