Mediatel i Długie Rozmowy będą rozmawiać o fuzji

MediaTel podpisał list intencyjny z firmą Długie Rozmowy w sprawie możliwości połączenia obydwu spółek.
Poinformował MediaTel w poniedziałkowym komunikacie.

„W przypadku ewentualnego połączenia obu firm, na rynku pojawi się drugi co do wielkości, po TP SA, operator rynku hurtowego w Polsce” - napisano w komunikacie.

Sygnatariusze listu dali sobie 30 dni na negocjacje. Porozumienie zakłada, że MediaTel i DR wspólnie wybiorą firmę lub eksperta w dziedzinie doradztwa w zakresie pozyskiwania kapitału, fuzji i przejęć, którego zadaniem będzie przeprowadzenie wstępnego badania finansowego firm pod względem ich wartości rynkowej, zdolności do fuzji oraz "warunków ewentualnego połączenia z uwzględnieniem możliwości uzyskania maksymalnej synergii takiego połączenia dla obu spółek". Wcześniej jednak spółki powołają wspólne zespoły zadaniowe, które przeprowadzą analizę finansów, efektów synergii technicznej, sieciowej i operacji hurtowych, analizę efektów synergii operacji w sprzedaży na rynku detalicznym, oraz analizę efektywności zarządzania i zatrudnienia.

Źródło: PAP, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.