Miasteczko TP szuka miejsca i projektu

Telekomunikacja Polska rozpoczyna proces negocjacyjny dotyczący znalezienia lokalizacji, wykonania projektu i budowy nowej siedziby firmy. Zakończenie projektu oraz otwarcie Miasteczka Grupy TP przewidywane jest na przełomie 2010 i 2011 roku.

Budowa nowej siedziby ma na celu większą integrację, poprzez skupienie działalności firm należących do Grupy, m.in. Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel (operatora sieci Orange) w jednej funkcjonalnej lokalizacji. To z kolei ma przyczynić się do zwiększenia efektywności organizacyjnej i finansowej. Operacja ma też zmniejszyć koszty związane z utrzymaniem i najmem części zajmowanych obecnie budynków.

Konsekwencją powstania Miasteczka Grupy TP będzie sprzedaż nieruchomości należących do firmy, które nie mają kluczowego znaczenia dla Grupy. TP właśnie rozpoczyna proces sprzedaży m.in. biurowców przy ul. Twardej i Moniuszki. Te budynki będą następnie wynajmowane przez TP. Analiza otrzymanych ofert jest planowana na pierwszą połowę 2008 r. Po wyłonieniu inwestora, TP podpisze umowę sprzedaży i najmu. Pracownicy pozostaną w dotychczasowych miejscach pracy do czasu przeniesienia do nowej siedziby.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.