MNI podpisał umowę o współpracy z Telestar

Firma telekomunikacyjna MNI Telecom podpisała w środę umowę z grupą Telstar na mocy której razem wprowadzą na rynek komercyjnej oferty usług telefonii mobilnej.

Umowa zobowiązuje Telestar do pozyskania i utrzymania w ciągu 36 miesięcy nie mniej niż 100 tys. abonentów.

"W opracowanym na potrzeby umowy biznes planie przyjęto założenie, iż nie mniej niż 50% abonentów będzie generowało co najmniej 60% ARPU z usług Premium Rate" - informuje MNI w komunikacie.

MNI Telecom w ramach powyższej umowy będzie odpowiedzialny między innymi za dostarczenie i poprawne funkcjonowanie mobilnych usług hostingu sieciowego w sieci Centertel, zapewnienie funkcjonalności Call Center, CRM, BOK, numerację PNK oraz przygotowanie interfejsów do zarządzania i monitoringu usługami.

Podpisana umowa jest elementem realizacji przez Grupę MNI projektu MVNO, w którym w ciągu najbliższych 3 lat pozyskanych zostanie nie mniej niż 250 tys. abonentów telefonii komórkowej, w oparciu między innymi o programy partnerskie takie jak ten, realizowany wspólnie ze spółką Telestar.

Telestar jest nadawcą kanału telewizyjnego "iTV", dystrybuowanego do widzów drogą satelitarną, kablową oraz poprzez Internet, docierającego do ponad 4 mln gospodarstw domowych w Polsce. MNI Telecom wchodzi w skład grupy MNI.

W I kwartale tego roku grupa MNI miała 3,03 mln zł zysku netto, wobec 3,32 mln zł zysku przed rokiem. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 3,00 mln zł wobec 4,27 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,14 mln zł wobec 40,06 mln zł rok wcześniej.

Źródło: PAP, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.