Mobilna telewizja w przyszłym roku

Czy mecze Euro 2008 oraz olimpiadę w Pekinie będziemy oglądać na ekranach telefonów komórkowych? Wiele na to wskazuje, bo polscy operatorzy komórkowi oraz telewizyjni nadawcy przyspieszyli prace nad telewizją w telefonie komórkowym.

Jak pisze Puls Biznesu, polscy operatorzy telefonii komórkowej mają nadzieję, że już w przyszłym roku wybrani klienci będą mogli uczestniczyć w testach telewizji mobilnej w nowej technologii DVB-H. W czwartek w UKE ma dobyć się pierwsze spotkanie w tej sprawie, na które zgłosiło się wielu chętnych, w tym firmy telekomunikacyjne i medialne.

Nadawcy są zdania, że telewizja w komórce to przyszłość rynku telewizyjnego dlatego chętnie przystępują do nowego projektu. Koszt budowy nowej infrastruktury na potrzeby mobilnej telewizji może pochłonąć kilkadziesiąt milionów euro, dlatego ”“ jak pisze Puls Biznesu - Polska Telefonia Cyfrowa wyszła z inicjatywą, by infrastrukturę budować wspólnie. Pomysł został przyjęty przez wiele firm, które chętnie przystępują do współpracy.

Wiele wskazuje na to, że firmy zdecydują się na technologię DVB-H. Jednak by rozpocząć testy potrzebne są wolne częstotliwości. W tej sprawie porozumieć muszą się Urząd Komunikacji Elektronicznej z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

Źródło: Puls Biznesu, www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.