Motorola wchodzi w komórkowe płatności

Motorola ogłosiła, że zamierza dołączyć do programu Pay-Buy-Mobile, czyli płać - kupuj - przez komórkę. Firma zamierza uczestniczyć w testach Stowarzyszenia GSM (GSMA), które przyczynią się do rozwoju płatności przez telefon komórkowy.

Motorola będzie również współpracować z instytucjami zajmującymi się standardami, czyli z Europejskim Instytutem Norm Telekomunikacyjnych i NFC Forum, jak i przy opracowywaniu tzw. ”œwhite papers” dla technologii Near Field Communications.

Przystąpienie do prac nad technologią ”œPay-Buy-Mobile” przybliży Motorolę w osiągnięciu jej strategicznego celu, czyli zapewnieniu ludziom na całym świecie możliwości dokonywania operacji finansowych i płatności za pomocą telefonu komórkowego. To kluczowy element naszej strategii ”œSeamless Mobility”, czyli prostej i płynnej komunikacji między ludźmi i urządzeniami niezależnie od miejsca i czasu - powiedział Alan Wright z Motoroli.


Źródło: Motorola, Telpeolis (WitekT)

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.