Motorola zatrudni dwieście osób w Krakowie

Przynajmniej dwieście nowych miejsc pracy ma się znaleźć w planowanym przez Motorolę centrum usług finansowych w Krakowie. Warunkiem jest poszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co - jak wiadomo nieoficjalnie - może nastąpić w ciągu pięciu tygodni, pisze Gazeta Wyborcza.

Działająca już w naszej strefie Motorola planuje dodatkowo zatrudnić w pierwszym etapie 200 osób, a docelowo 300. Nakłady na nową inwestycję Motoroli mają wynieść 2 mln zł.

- Dobrze, że centrum księgowe będzie ulokowane u nas, a nie - jak przez pewien czas planowano - w Pradze - mówi dla Gazety Krzysztof Poradzisz, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie.

Zdaniem Poradzisza szanse na zgodę Ministerstwa Gospodarki na poszerzenie strefy są spore. Zgodę na poszerzenie strefy musi wyrazić też rada miasta. Mimo przerwy wakacyjnej radni przygotowali już uchwałę w tej sprawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Kraków z dnia 11.07.2007, Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.