mPay liczy na wybór operatorów

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje na temat prac wszystkich komórkowych operatorów nad wspólnym systemem mobilnych płatności. Spółka mPay wierzy, że to właśnie jej system, który pozwala między innymi wprowadzić płatności bezstykowe, zostanie wybrany przez wszystkich operatorów.

Zarząd spółki ATM w odpowiedzi na ostatnie publikacje prasowe wydał oświadczenie, w którym można przeczytać, że ”system mPay ma duże szanse aby zostać wybranym przez wszystkich obecnych na polskim rynku operatorów jako uniwersalny system płatności mobilnych”. Z mPay obecnie korzystać mogą użytkownicy sieci Plus , a wkrótce także Play .

Według zapewnień ATM system mPay ”spełnia wszelkie wymogi stawiane przez operatorów telefonii komórkowej preferowanemu systemowi płatności mobilnych - zarówno w zakresie obsługi płatności bezstykowych w technologii NFC (bez konieczności wprowadzania numeru akceptanta z klawiatury) jak i rozliczeń transakcji bezpośrednio z kont bankowych (bez konieczności korzystania z konta przedpłaconego)”.

”System mPay jest rozwiązaniem gotowym do natychmiastowego zastosowania i najkorzystniejszym kosztowo dla wszystkich uczestników rynku, obsługującym zarówno wszystkie telefony komórkowe działające w systemie GSM, jak i najnowsze rozwiązania, bazujące na technologii NFC. W chwili obecnej nie jest znane rozwiązanie konkurencyjne w tym zakresie” - zapewnia spółka w swoim oświadczeniu.

Firma poinformowała także, że odsuwająca się w czasie decyzja krajowych operatorów telefonii komórkowej co do wprowadzenia wspólnego systemu płatności mobilnych spowodowała zmianę planów mPay i mPay-International co do przeprowadzenia prywatnej oferty akcji mPay (Pre-IPO) planowanej na grudzień 2007 roku, w ramach której mPay-International planowała sprzedaż niewielkiej części posiadanych akcji.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.