Multimedia Polska chce odebrać klientów TP

Multimedia Polska, dostawca usługi Triple Play, łączącej w jednym pakiecie telewizję, internet i telefon, planuje zaoferowanie usługi pakietowej abonentom, będącym w zasięgu sieci dostępowej TP.

Możliwość tę stworzyła decyzja UKE o uwolnieniu pętli lokalnej TP (LLU) dla operatora. Spółka zapowiada, że pierwsza w Polsce, rozpocznie sprzedaż usług pakietowych nowym abonentom jeszcze w tym roku.

Zgodnie z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wydaną 1 sierpnia 2007 r., spółka Multimedia Polska otrzymała dostęp do lokalnej pętli abonenckiej TP (tzw. Local Loop Unbundling). Tym samym operator uzyskał możliwość świadczenia usług pakietowych abonentom, będącym w zasięgu sieci dostępowej TP.

- Decyzja UKE otwiera nam możliwości oferowania pakietów usług, czyli naszego sztandarowego produktu, praktycznie w całej Polsce. Jeszcze w tym roku planujemy sprzedaż usług za pośrednictwem lokalnej pętli abonenckiej TP ”“ mówi Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska.

”“ Chcemy, jak zwykle, być pierwsi, bo doskonale wiemy, że warto się spieszyć Wykorzystamy LLU tam, gdzie nie mamy swoich sieci kablowych i gdzie budowa własnych jest nieopłacalna oraz w miastach, w których mamy swoją sieć, ale nie obejmuje ona wszystkich interesujących nas obszarów ”“ dodaje prezes.

W wielu miejscach Polski sieci Multimedia Polska i TP się pokrywają. Dzięki temu koszty przygotowania infrastruktury do świadczenia usług dla potencjalnych klientów będą stosunkowo niewielkie. Konieczne jest jedynie dobudowanie fragmentów sieci, umożliwiających dostęp do pętli abonenckich TP.

Zgodnie z decyzją UKE, Multimedia Polska będzie płacić 36 zł za dzierżawę pojedynczego łącza TP. - Pracujemy już nad naszą ofertą. Na pewno będzie konkurencyjna wobec cenników innych operatorów ”“ mówi prezes Rogowski.

LLU jest już kolejną w ostatnich dniach decyzją UKE, umożliwiającą Multimedia Polska świadczenie usług nowym abonentom, będącym w zasięgu sieci dostępowej TP. Dwa tygodnie temu spółka otrzymała hurtowy dostęp do sieci telekomunikacyjnej TP, czyli tzw. WLR (Wholesale Line Rental). Dzięki temu spółka będzie mogła świadczyć usługi telefoniczne abonentom TP. Będą mogli płacić abonament telefoniczny Multimedia Polska i zrezygnować z usług telefonicznych TP. ”“ Tak jak informowaliśmy podczas ubiegłorocznej oferty publicznej, zamierzamy w pełni wykorzystywać możliwości, które stwarza nam liberalizacja rynku telekomunikacyjnego w Polsce ”“ mówi Andrzej Rogowski. ”“ Jesteśmy pewni, że zarówno WLR, jak i LLU będą źródłem znaczących przychodów i zysków ”“ dodaje.

Źródło: Multimedia Polska / Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.