MusicStation - nowy serwis do pobierania muzyki na telefony komórkowe

Brytyjska firma Omnifone stworzyła nowy serwis muzyczny pozwalający jego klientom na bezpośrednie pobieranie na telefony komórkowe nieograniczonej liczby piosenek za niską tygodniową opłatą.

Omnifone podpisał stosowne umowy z czterema największymi światowymi wytwórniami muzycznymi (Universal Music Group, Sony BMG, Warner Music Group i EMI Group) oraz z 30 operatorami komórkowymi.

Serwis o nazwie MusicStation jest kompatybilny z 75 procentami telefonów komórkowych, jakie są dostępne na rynku. Na początek usługa wystartowała w Szwecji, gdzie mogą z niej korzystać użytkownicy operatora Telenor. W najbliższych tygodniach dostęp do MusicStation uzyskają klienci w innych państwach Europy, a także w Afryce oraz regionie Azji i Pacyfiku. Jak na razie nie ma żadnych planów odnośnie amerykańskiego rynku.

Klienci MusicStations będą mogli pobierać na swoje komórki nieograniczoną liczbę utworów muzycznych, za tygodniową opłatą w wysokości 2,99 euro. Co ważne, opłata ta uwzględnia koszty przesyłu danych. Pobranie jednej piosenki ma trwać od 1 do 15 sekund. Jeśli dany użytkownik zaprzestanie opłacania subskrypcji do serwisu, straci dostęp do pobranych utworów.

Początkowo klienci będą mogli odsłuchiwać pobrane utwory jedynie za pomocą swoich telefonów. Serwis nie będzie umożliwiał przesłania plików do komputerów czy odtwarzaczy MP3. Wkrótce ma jednak powstać odpowiednia wersja na pecety.

Źródło: BBC, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.