Nagroda Artystyczna Siemensa

W dniu 27 stycznia 2006 r. Siemens Sp. z o.o. i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zawarły porozumienie w sprawie ustanowienia Nagrody Artystycznej Siemensa. Podpisy pod porozumieniem złożyli prezes zarządu Siemens Sp. z o.o. Peter Baudrexl i JM rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof. Ksawery Piwocki. Nagroda Artystyczna Siemensa w wysokości 30.000 zł zostanie przyznana młodemu artyście wywodzącemu się z grona studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów ASP w Warszawie.

Celem nagrody jest wyróżnienie talentu młodego artysty i jego dokonań, a zarazem wsparcie jego dalszej działalności na nowej, samodzielnej drodze artystycznej. Czterech finalistów konkursu zaprezentuje swoje prace w siedzibie Spółki przy ulicy Å»upniczej, a wyłoniony spośród nich laureat zostanie przedstawiony podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Akademii Sztuk Pięknych.

Fundator nagrody, firma Siemens Sp. z o.o., oferująca rozwiązania i produkty z obszaru elektroniki i elektrotechniki, realizuje swą misję społeczną, inicjując i wspierając przedsięwzięcia oraz instytucje, które swą pracą i dokonaniami tworzą nowe wartości w polskiej nauce i kulturze.

Źródło- siemens.

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.