Netia chce wyjść z sieci Play

Telekomunikacyjna spółka Netia przygotowuje się do pozyskania finansowania dla realizacji kolejnych etapów strategii, obejmujących lata 2008-2009. W związku z deklaracją zainteresowania nabycia należących do Netii udziałów w P4, spółka planuje wyjść z inwestycji w operatora sieci Play.

Netia posiada obecnie ponad 216 tys. klientów usług szerokopasmowych i jest wiodącym alternatywnym dostawcą usług dostępu do Internetu w Polsce. Zarząd Netii rozważa opcje finansowania w celu zwiększenia tempa rozwoju i dalszego wzmocnienia pozycji spółki na tym rynku.

Wzrost liczby klientów usług szerokopasmowych oraz inwestycje kapitałowe w uwolnienie lokalnej pętli abonenckiej (LLU - Local Loop Unbundling) planowane w latach 2008-2009 wymagają pozyskania w 2008 roku dodatkowych środków finansowych.

Zarząd Netii uznał, że opcja wcześniejszego, zyskownego wyjścia z inwestycji w P4 powinna zostać dokładnie rozpatrzona jako alternatywa dla emisji nowych akcji w celu wsparcia strategicznej ekspansji. Ponadto, Netia uzyskała już deklarację zainteresowania nabyciem jej udziału mniejszościowego w P4.

Zarząd Netii przeprowadzi szczegółową analizę pomiędzy opcją zbycia 23,4 proc. pakietu udziałów w operatorze usług komórkowych P4 i tym samym silniejszego ukierunkowania działalności spółki na usługi szerokopasmowe z jednej strony, a opcją pozyskania dodatkowego finansowania poprzez emisję akcji, wspierającego zgodnie z przyjętą wcześniej strategią zarówno rozwój usług szerokopasmowych jak i inwestycję w P4.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.