Nokia 6220 classic w nowym stylu

Na Mobile World Congress w Barcelonie firma Nokia przedstawiła Nokia 6220 classic, telefon komórkowy łączący 5-megapikselowy aparat fotograficzny z funkcją A-GPS.

Głównym atutem telefonu Nokia 6220 classic jest 5-megapikselowy aparat fotograficzny z ksenonową lampą błyskową oraz obiektywem marki Carl Zeiss. Dzięki łączności HSDPA bezpośrednio z telefonu można aktualizować blogi oraz przesyłać zdjęcia i wideo do takich witryn internetowych, jak Share on Ovi czy Flickr.

Funkcja A-GPS umożliwia geograficzne oznaczanie zdjęć, dzięki czemu można je łatwiej wyszukiwać i udostępniać. Zdjęcia można także wyświetlać na ekranie telewizora za pośrednictwem wbudowanego gniazda TV-out, przesyłać je do innego telefonu przy użyciu bezprzewodowej łączności Bluetooth lub wyświetlać z pełną paletą kolorów na dużym ekranie telefonu o przekątnej 2,2 cala.

Nokia 6220 classic zawiera nową aplikację Nokia Maps 2.0, która pomaga znaleźć trasy oraz dotrzeć do nowych restauracji, hoteli, atrakcji turystycznych i innych ciekawych miejsc. Dzięki usłudze WidSets można za pośrednictwem miniaplikacji zwanych widżetami wyświetlać bezpośrednio w urządzeniu zawartość internetową, na przykład aktualności, gry i fora internetowe. Jako urządzenie wszechstronne, zawiera także przeglądarkę internetową, aplikację do poczty e-mail, radio FM z funkcją RDS oraz do 8 GB pamięci.

Oprócz funkcji fotograficznych Nokia 6220 classic umożliwia także korzystanie z technologii kodowania głosu o nazwie Adaptive Multi Rate ”“ Wideband, która zapewnia naturalne brzmienie rozmów. Pomaga ona prowadzić rozmowy w hałaśliwym otoczeniu, takim jak ulica czy inne miejsca publiczne.

Telefon Nokia 6220 classic ma być dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale 2008 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 325 euro (bez podatków i dopłat).

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.