Nokia bardziej ekologiczna

Nokia, światowy producent telefonów komórkowych, przystąpiła do programu WWF Climate Savers, zobowiązując się do kontynuowania tradycji proekologicznych poprzez zwiększanie wydajności energetycznej oraz redukcję emisji dwutlenku węgla w ramach całej swojej działalności.

Nokia dąży do oszczędzania energii na różne sposoby, między innymi poprzez zmniejszenie o połowę zużycia energii przez ładowarki urządzeń będących w trybie gotowości, używanie ekologicznych źródeł energii elektrycznej do zasilania 50 proc. obiektów do roku 2010 oraz redukcję ogólnego zapotrzebowania na energię o 6 proc. do roku 2012.

O zaangażowaniu firmy w tę dziedzinę świadczy przystąpienie do programu WWF Climate Savers, w ramach którego jedna z największych na świecie organizacji proekologicznych współpracuje z biznesem na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Zobowiązania firmy Nokia w ramach programu WWF Climate Savers wynikają z dotychczasowych osiągnięć firmy w zakresie zwiększania wydajności energetycznej. Firma stawia sobie między innymi następujące cele:

Wydajność energetyczna produktów
Około dwóch trzecich energii zużywanej przez telefon komórkowy marnuje się, gdy telefon jest w pełni naładowany i odłączony, ale ładowarka pozostaje podłączona do kontaktu. Przez ostatnie 9 lat firma Nokia zredukowała średnią ilość energii zużywanej w ten sposób przez ładowarki o ponad 50 proc., a jej najlepsza w swojej klasie ładowarka potrzebuje zaledwie jednej dziesiątej energii zużywanej przez jej zwykłe odpowiedniki.

Nokia dąży do zredukowania średniego zużycia energii przez bezczynne ładowarki o kolejne 50 proc. do końca roku 2010. Do końca roku 2008 firma wprowadzi także we wszystkich swoich produktach komunikaty przypominające użytkownikom o konieczności odłączenia ładowarki od kontaktu po pełnym naładowaniu.

Biura i zakłady
W latach 2003”“2006 dzięki projektom na rzecz oszczędzania energii w obiektach firmy Nokia w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach zmniejszono ogólne zużycie energii o 3,5 proc. Obecnie Nokia dąży do uzyskania dalszych oszczędności w latach 2007”“2012. Mają one wynieść 6 proc. poziomu z roku 2006.

Ekologiczne źródła energii
25 proc. używanej obecnie energii elektrycznej w firmie Nokia na całym świecie pochodzi ze źródeł ekologicznych. Firma planuje zwiększenie tego poziomu do 50 proc. w roku 2010.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.