Nokia N96 do oglądania

W Polsce trwają prace nad mobilną telewizją, warto zaopatrzyć się w urządzenie umożliwiające jej oglądanie. Nokia zaprezentowała mobilny komputer multimedialny Nokia N96 przystosowany do oglądania wideo i telewizji.

Mając duży ekran o przekątnej 2,8” i 16 gigabajtów pamięci (8GB pamięć wewnętrzna + 8GB karta microSD dodawana w zestawie) oraz wyświetlając wysokiej jakości wideo w wielu formatach, rozsuwana dwustronnie Nokia N96 stanowi nowy etap rozwoju mobilnych multimediów.

Nokia N96 wyświetla popularne formaty wideo, takie jak MPEG-4, Windows Media Video i Flash Video, dzięki czemu można łatwo oglądać ulubione nagrania. Dzięki łączności USB 2.0 oraz WLAN i HSDPA można przesyłać i wyświetlać filmy. W niektórych krajach wbudowany odbiornik DVB-H umożliwia oglądanie telewizji na żywo przy użyciu automatycznie aktualizowanego przewodnika po programach.

Aplikacja Nokia Video Center umożliwia znajdowanie i wyświetlanie różnych mobilnych multimediów: od zwiastunów i zabawnych filmików po wiadomości od czołowych dostawców zawartości, takich jak YouTube, Reuters i Sony Pictures. W katalogu internetowych kanałów wideo nieustannie przybywa nowych propozycji regionalnych i krajowych.

Miłośnikom muzyki Nokia N96 zapewnia wrażenia dzięki klawiszom multimedialnym, złączu słuchawek 3,5 mm oraz wbudowanym głośnikom stereo z efektem trójwymiarowości. Aplikacja Nokia Maps udostępnia lepsze mapy ze szczegółami miast i widokami satelitarnymi, a ponadto można do niej dokupić przewodniki po miastach oraz nawigację głosową ze wskazówkami na każdym zakręcie dla kierowców i pieszych.

Nokia N96 ma 5-megapikselowy aparat fotograficzny z obiektywem marki Carl Zeiss, lampą do nagrań wideo. Umożliwiają one zapis wideo o jakości zbliżonej do DVD przy prędkości 30 klatek na sekundę. Dzięki wbudowanej funkcji A-GPS można oznaczać zdjęcia danymi geograficznymi i udostępniać je w internecie.

Nokia N96 ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2008 roku, a jego szacunkowa cena detaliczna ma wynieść 550 euro bez uwzględnienia dopłat i podatków.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.