Nokia poszukuje gwiazd programowania

Pod hasłem platformy SNAP Mobile otwarto wczoraj konkurs Mobile Rules! Multiplayer Competition na jednej z najważniejszych europejskich imprez dla twórców gier, Develop Conference Expo.

Konkurs dla twórców gier pod patronatem SNAP Mobile ma na celu pomoc w przebiciu się na rynku gier wieloosobowych, przy jednoczesnym zachowaniu tytułu własności do gry. Zespół SNAP Mobile ma nadzieję, że konkurs zachęci do tworzenia gier na tę platformę, która działa w kompatybilnych telefonach ze środowiskiem Java różnych producentów.

Twórcy mogą zgłaszać koncepcje gier od 1 do 30 sierpnia 2007, pod adresem snapmobile@nokia.com. Konkurs dla twórców gier wieloosobowych to jedna z kategorii większego konkursu Mobile Rules! sponsorowanego przez firmę Nokia. Pełny regulamin konkursu znajduje się w witrynie www.mobilerules.org.

Nagrody w konkursie Mobile Rules! Multiplayer Competition to między innymi:

* możliwość szybkiej negocjacji kontraktu i publikacji przez sponsorów konkursu Mobile Rules!,
* promocja zwycięskich gier w społecznościach twórców oprogramowania Forum Nokia,
* konfiguracja gier w środowisku produkcyjnym SNAP Mobile i usługach online,
* urządzenia marki Nokia.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w marcu 2008 roku. Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi twórcami gier, którzy zgłoszą się do 30 sierpnia 2007 r. Wybrani twórcy gier zostaną poproszeni o realizację koncepcji do wprowadzenia na rynek. Szczegóły na temat konkursu Mobile Rules! Multiplayer Competition, informacje o nagrodach i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem www.mobilerules.org/multiplayer

O SNAP Mobile
SNAP Mobile firmy Nokia to przodujące w branży rozwiązanie do gier Java, obejmujące oprogramowanie i technologie warstwy pośredniej, hosting, utrzymanie oraz zarządzanie społecznościami online. Jest ono dostępne dla podmiotów zewnętrznych opracowujących i wydających gry mobilne, a ponadto umożliwia operatorom tworzenie społeczności gier mobilnych. Platforma SNAP Mobile działa obecnie z wieloma telefonami zgodnymi ze standardem Java(TM) MIDP2.0, a liczba jej gier szybko rośnie, zaspokajając oczekiwania graczy w różnym wieku i o różnych oczekiwaniach oraz poziomie zaawansowania. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.snapmobile.nokia.com

Źródło: Agencja 21/Telix

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.