Nowy MSN na komórki

Microsoft uruchomił odświeżoną wersję swojego portalu MSN Mobile, przeznaczonego na telefony komórkowe.

Nowy komórkowy portal Microsoftu (http://mobile.msn.com) oferuje na jednej stronie najświeższe newsy, informacje ze świata sportu i rozrywki oraz dostęp do takich usług jak poczta e-mail, wyszukiwarka, mapy oraz komunikator.

Podczas gdy użytkownik łączy się z portalem, platforma MSN wykrywa typ jego komórki i specjalnie dla niej optymalizuje stronę, poprzez dostosowanie odpowiedniego rozmiaru czcionki.

Według danych firm Sterling Market Intelligence i Opus Research, obecnie z mobilnego Internetu korzysta w USA 32 milionów użytkowników. Do 2011 roku liczba ta ma wzrosnąć do 110 milionów. Z kolei firma badawcza ABI Research prognozuje, że do 2011 roku wartość mobilnego marketingu i reklamy na świecie wzrośnie do 19 miliardów dolarów, z 3 miliardów na koniec obecnego roku.

Microsoft na razie nie planuje umieszczania reklam na swoim komórkowym portalu. Mają one się pojawić dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Reuters, WirtualneMedia

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.