Od soboty dzwonimy bez ”0”

Od jutra tj. 15 maja 2010 roku następuje likwidacja cyfry ”0” ze schematu wybierania, przy czym do dnia 15 stycznia 2011 r. w przypadku użycia schematu wybierania z cyfrą ”0” powinna zostać zapewniona bezpłatna automatyczna informacja słowna o zaistniałych zmianach, po której połączenie powinno zostać rozłączone.

Zgodnie z rozporządzeniem zmiany rozpoczęły się od dnia 30 września 2009 roku. Rozpoczął się wtedy okres przejściowy, w trakcie którego istniała możliwość wybierania numeru krajowego z cyfrą ”0” i bez cyfry ”0”. Kolejnym krokiem była zmiana wprowadzona od dnia 15 lutego 2010 r. polegająca na likwidacji cyfry ”0” w prezentacji numeru.

Połączenia z zagranicą będzie można uzyskać na dotychczasowych zasadach, to jest po wybraniu prefiksu międzynarodowego ”00”.

Źródło: UKE / media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.