Operatorzy! Koniec słabej jakości Internetu i komórek

Urząd Komunikacji Elektronicznej przechodzi od słów do czynów. Anna Streżyńska, prezes UKE, jeszcze kilka dni temu obiecywała, że weźmie się za sprawdzanie jakości usług internetowych i urząd ostro bierze się do pracy. Telekomunikacja Polska na razie śpi spokojnie.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Urząd Komunikacji Elektronicznej chce sprawdzić jakość usług oferowanych przez operatorów telekomunikacyjnych. Szczególnie jeśli mowa o prędkości łącz internetowych.

Od obietnic urząd przechodzi do czynów. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza , już w lutym 2008 roku rozpoczną się intensywne kontrole jakości usług w sieciach komórkowych i u dostawców Internetu.

[b]Do urzędu napływają skargi[/b]
Urząd z tygodnia na tydzień otrzymuje skargi od niezadowolnych klientów, którzy skarżą się na słabą jakość łączy Internetowych. Zdarza się, że użytkownik, który ma podpisaną umowę z operatorem na prędkość 6 Mb/s, osiąga jedynie 114 kb/s. Oprócz Internetu sprawdzane będą usługii telefonii komórkowej - w najbliższych tygodniach UKE ma kupić urządzenie badające jakość świadczenia usług komórkowych w ruchu.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.Media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.