Orange oficjalnie o usłudze Navifon

Jak informuje sieć Orange wprowadzona kilka dni temu nowa usługa autonawigacji GPS o nazwie Navifon uwzględnia sytuację na drogach i kieruje podróżnego do celu optymalną trasą z ominięciem korków.

Usługa Navifon oparta jest na innowacyjnej technologii Community Traffic, która analizuje rzeczywiste dane o średnich prędkościach przejazdów do wyznaczania tras omijających typowe korki.

W zależności od pory dnia oraz tygodnia trasy wskazywane przez nawigatora mogą być różne, dostosowane do natężenia ruchu na poszczególnych odcinkach. Dzięki temu użytkownik Navifona nawet w godzinach szczytu może dojechać wszędzie trasami znanymi zwykle tylko lokalnym kierowcom.

Kierowca prowadzony jest do obranego celu za pomocą wyraźnych komunikatów głosowych i wskazań na mapach 3D wyświetlanych na ekranie własnego telefonu komórkowego. Usługa działa we współpracy z większością współczesnych telefonów komórkowych wyposażonych w Bluetooth, aplikację JAVA i kolorowy wyświetlacz.

Telefon nie musi być wyposażony w odbiornik GPS, moduł taki można dokupić razem z usługą w Salonach Orange. Niebawem w ofercie Orange znajdzie się odbiornik GPS zapewniający współpracę z wszystkimi wspieranymi przez usługę modelami telefonów - Motorola T805.

Usługa dostępna jest w trzech wariantach: 7-dniowy (10 zł na tydzień), miesięczny (za 25 zł miesięcznie) oraz pakiet 12/24 (aktywacja: 150 zł przy umowie na 12 miesięcy oraz 243 zł przy umowie na 24 miesiące). Usługa dostępna jest w ofercie abonamentowej.

Źródło: www.media2.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Dodaj poniżej swój komentarz do artykułu.

Pole jest obowiązkowe
Pole jest obowiązkowe
Dziękujemy za komentarz. Wkrótce twój komentarz zostanie zweryfikowany i opublikowany na stronie.
Napotkaliśmy problem na serwerze podczas dodawania komentarza.
Dodając komentarz zobowiązujesz się do przetrzegania regulaminu oraz zasad zdefiniowanych w polityce prywatności i polityce cookies.